Yönetim ve Organizasyon Bölümü

 

Yönetim ve Organizasyon Bölümü

Tanıtım Kitapçıkları

Lojistik Programı

Yerel Yönetimler Programı

 Lojistik

Yerel Yönetimler

Yönetim-Organizasyon bölümü kamu ve özel sektör işletmelerinin günümüzdeki gelişmelere bağlı olarak kendi amaçlarına ulaşması için gerekli olan nitelikli personel ihtiyacını yetiştirmeye çalışmaktadır. İşletmelerin iş akışının en uygun şekilde sağlanması için yönetim-organizasyon faaliyetlerinin üst, orta ve alt kademe yönetimde nasıl planlanıp denetleneceği konusunu detaylandırmak bölümün temel amaçlarındandır.

Yönetim-Organizasyon programında iş hayatını etkileyen ekonomik ve sosyokültürel konuları içeren dersler uygulamalı olarak ta verilmektedir. Bölümde detaylı olarak; Kaynakların etkin ve verimli şekilde kullanımını, iş akışının sevk ve idaresinin en uygun şekilde sağlanması mesleki olarak mevzuat ve hukuki kural bilincinin kazandırılması, teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve Ar-Ge çalışmalarının yapılması konusunda bilgiler verilmektedir. Mezunlarımız için çok geniş bir çalışma alanına sahiptir.

Üretim, İnsan kaynakları, pazarlama, muhasebe, finans, tedarik, lojistik, Ar-Ge faaliyetleri vb. alanlarda çalışabilirler.

 

 

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.