Haberler

 

"ÖĞRENİYORUM-ÖĞRETİYORUM-ÜRETİYORUM" PROJE KİTABI YAYINLANDI...

8.11.2016

AB-ÇSGB 517 NO'LU HİBE PROGRAMI İLE YÜRÜTÜCÜLÜĞÜ GÖLBAŞI MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNCE GERÇEKLEŞTİRİLEN "ÖĞRENİYORUM-ÖĞRETİYORUM-ÜRETİYORUM"  PROJE KİTABI YAYINLANDI...

 

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması 517 No'lu Hibe Programı Kapsamında Yürütücülüğünü Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünün gerçekleştirdiği "Öğreniyorum, Öğretiyorum, Üretiyorum" başlıklı Proje Kitabı yayınlandı.

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif ÇETİN yaptığı açıklamada; "Yürütücülüğü ve Koordinatörlüğü Yüksekokulumuzca gerçekleştirilen bu projede Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi  Müdürlüğü ve Gölbaşı METEM Müdürlüğü proje ortakları olarak yer almışlardır. Adıyaman İlimize bağlı Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Samsat, Sincik ve Tut İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin iştirakçi olarak yer aldığı proje faaliyetleri kapsamında bu ilçelerde ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören ve öncelikli olarak kız öğrencilerin faydalandıkları eğitimler, teknik ve kültürel gezi programları, sosyal aktiviteler ve sportif faaliyetlerden oluşan yoğun bir program gerçekleştirilmiştir" dedi. Eğitim faaliyetleri ile birlikte 6 ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 10 ton dolaylarında boya inşaat malzemesi ile birlikte öğrencilere çanta ve kırtasiye yardımları yapıldığını, resim, satranç, bilgi yarışması, ses ve müzik yarışmaları ve spor müsabakaları ile bir çok öğrencinin ödüllendirildiğini  ifade eden ÇETİN, tüm bu faaliyetlerin ancak bir kısmına proje kitabında yer verebildiklerini açıkladı.

 

Editörlüğü Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif ÇETİN tarafından yapılan kitapta; proje ile ilgili bilgiler ve istatistiki veriler, eğitim-öğretim, pozitif kişisel gelişim seminerleri, kurslar, aile ziyaretleri ve aile içi eğitim seminerleri, sosyal aktiviteler, sportif faaliyetler, günübirlik şehir dışı-yurt içi-yurtdışı sosyal, kültürel ve teknik gezi programlarının yer aldığı görsellerin bir kısmı yer almaktadır.

Görünütülenme Sayısı: 903