Haberler

 

Gölbaşı Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Mezunlarını Uğurladı

10.5.2018

Gölbaşı Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet törenleri, Öğrenciler ve aileleri, resmi-sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Yüksekokul akademik ve idari çalışanlarının katılımı ile kutlandı.  Törende konuşan Rektör Yrd. Prof. Dr. Seyit TEMİR, eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan öğrencilerin önünde kendilerini bekleyen yeni bir gelecek bulunduğunu ve kendilerine mutlu ve başarılı bir hayat dilediğini ifade etti. Mezun öğrencileri, Ailesine, milletine, devletine hizmet etmekte yarışan fertler olarak görmekle kendilerinin de mutlu olacağını açıklayan Prof. Dr. TEMİR, "ortaya koydukları fedakarlıklar dolayısıyla ailelere teşekkür etti ve iki yıl önce bize bıraktığınız emanetlerinizi daha iyi bir durumda sizlere teslim ediyoruz" dedi. 

Yüksekokuk Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nazif ÇETİN ise öğrencilere hitaben; "Sevgili öğrenciler, hedefinizi büyük tutun. Unutmayın ki vatan Sevdası ve millet sevgisiyle bezendikçe hedeflerinizi yükseltmiş olacaksınız. Hayatınızın her aşamasında sevdiğiniz işi yapın. Eğer sevdiğiniz bir iş bulamadığınız zaman da yaptığınız işi sevmeye gayret edin. Sevdiğiniz insanlarla birarada bulunun ve birarada bulunduğunuz insanları seviniz. Bakınız Hz Ali efendimiz, "Yâ Râb, gönlümden geçenleri hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı kıldığın şeylere de gönlümü razı eyle" diyerek dua ederlerdi. Nice insanlar vardır ki sevdikleriyle bir yuva kurar ancak mutluluğu yakalayamazken kimi insanlar ise hiç tanımadığı insanlarla mutlu olabilmektedir. Bu düşünce, her zaman Allah CC'dan hayırlı olanı dilemek gerektiği anlamı taşımaktadır" dedi. 

Yüksekokulu birincilikle tamamlayan Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü öğrencisi Ümran GÜNEŞ ise şöyle konuştu. "Öncelikle, Gölbaşı Meslek Yüksekokulu mezunları adına, sizlere hitap etmekten, büyük gurur ve mutluluk duymaktayım. İki yıl önce, sıkı bir sınav maratonu ile başladığımız Yüksekokulumuzdan, bugünitibariyle mezun oluyoruz. Bizden öncekilerin dediği gibi, aslında, mücadelemiz şimdi başlıyor. Kimimiz çalışma hayatına atılacak, kimimiz, örgün eğitimle, programlarımızı lisans derecesine tamamlamak için, mücadele içerisinde bulunacağız. İki yıl gibi kısa bir zaman diliminde, bizleri hem mesleki, hem de kişilik olarak geleceğe hazırlayan hocalarımızdan öğrendiğimiz güzel şeyler, hayatımızın her aşamasında, başarıya giden yolda ufkumuzu açacak ve bizleri muvaffakiyete ulaştıracaktır. Bu vesileyle, huzurlarınızda değerli hocalarımıza, bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 

Değerli misafirler ve Sevgili Arkadaşlar, 

Son yıllarda güzel Türkiye’mizin girdiği hızlı kalkınma sürecinde, Üniversitemizle birlikte Yüksekokulumuzda da geliştirilen fiziki ortam, alt yapı ve eğitim materyalleri ile; eğitimimizde ihtiyaç duyduğumuz tüm hizmetleri bizlere sağlayan, Üniversitemiz Rektörü Sayın, Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye ve Yönetimine, Kendilerini öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla, her daim bir gayret ve çalışma içerisinde gördüğümüz, Yüksekokul Müdürümüz Sayın, Dr. Öğretim Üyesi Nazif Çetin hocamıza ve Yönetimine, tüm Hocalarımıza ve tüm Yüksekokul çalışanlarımıza içtenlikle teşekkür ediyor, kendilerini minnetle yâd edeceğimizi bilmelerini istiyoruz... 

Sevgili ailelerimiz, 

Bize her türlü fedakârlığı sağlayan ve en büyük teşekkürü hak eden ve bizlerin bugünlere gelmesinde maddi-manevi, her türlü katkıyı sağlayan sizlerin haklarınızın ödenmesinin, mümkün olmadığını çok iyi biliyoruz. Şunu çok iyi bilin ki; Sizlere, Hocalarımıza ve Vatandaşlarımıza olan vefa borcumuzu; Bundan sonraki hayatımızda, ülkemize ve milletimize hizmet ederek, birbirimizi severek, barış ve kardeşlik içerisinde yaşayarak, ülkemizin hak ettiği yere gelmesi için, karınca misali çalışıp çabalayarak, sizlere layık birer evlat olarak ödeyeceğimize söz veriyoruz. 

Değerli misafirlerimiz, 

Geçmişten günümüze, bu vatan toprağını bize miras bırakmak için, kanıyla, canıyla ve malıyla mücadele eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle yâd ediyor ve bu vatan evlatlarınıyetiştiren ailelerimizi her zaman şükranla anacağımıza söz veriyoruz. Bize güvenmenizi istiyoruz; biz, ülkemizin hangi köşesinde, hangi işi yaparsak yapalım; Tarihi geçmişimizden bugüne, bize bu vatan toprağını miras bırakan, Selçuklu öncesinden Osmanlı’ya ve Türkiye’ye; Sultan Alparslanları, Fatih’leri, Yavuzları ve bütün ecdadımızı, doğusuyla-batısıyla, güneyiyle-kuzeyiyle, omuz omuza mücadele edenleri, minnet ve şükranla yâd etmeye devam edeceğiz. 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözünü düstur edinip vatanımız ve milletimiz için çalışmanın gururunu ve yüksek sorumluluğunu, her zaman taşıyor olacağız.  

İki yıl boyunca, bizi bir nakış gibi işleyen ve birikimleriyle bizlere yeni ufuklar açan değerli hocalarıma, hiç bir zahmetten kaçınmayıp, bizi bu günlere getiren fedakâr ailelerimize, bugün buradabulunarak, bizim bu mutluluğumuza tanıklık eden herkese, Adıyaman Üniversitesi, Gölbaşı Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 dönemi mezunları adına, teşekkür ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum" dedi. 

Mezuniyet törenleri, dereceye giren öğrencilere plaket, başarı belgesi ve hediyelerinin takdim edilmesi ve Yüksekokul birincisi Ümran Güneş'in yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından kep fırlatma ile sona erdi. 

Görünütülenme Sayısı: 141